Farkasvár DSE U10

U10-es korosztályú csapatunkkal május 3-án, vasárnap Százhalombattán voltunk- a kiírás szerinti- utolsó fordulónkon. A létszám- újfent- igen csekély volt, 8 fiúval álltunk ki ellenfeleink ellen.

Első mérkőzésünket a tabella 8. helyén álló Vecsés SE csapat ellen játszottuk (mi ekkor még a 12. helyen álltunk). Az első pillanattól kezdve érezhető volt, hogy egy úgy mond „könnyedebb” meccs vár ránk. Bár nem indult zökkenőmentesen, de egy 4:4-es állás után beindultak a kis farkasok és egyik gólt szórták a másik után, amíg el nem jutottunk 9:4-ig, ahonnan már kényelmesebb volt a játék. Sok indulás, így sok ziccer gól, lendületes játék volt a jellemző. 1. félidő végeredménye: 10:7. A második félidőben nekünk volt egy kicsit gyengébb periódusunk, amikor 5 gól kaptunk zsinórban egymás után, de még ekkor is – és ezután is – meg tudtuk tartani 3 gólos előnyünket, így végeredmény: 18:15 a Farkasvár DSE csapatának. Kiemelkedően játszott az első mérkőzésen Okrutay Gergely, aki 7 gólt lőtt, de magabiztos játékkal sokat tettek hozzá a győzelemhez a következő játékosok is: Hevér Levente (4), valamint a 2 U8-as korosztályú ifjú titán :) Fejérdy Samu (4) és Hajdu Balázs (3).

Második mérkőzésünket a 7. helyen álló Budai Farkasok KK játékosai ellen játszottuk- amit sajnos elvesztettünk. Konyhai nyelven szólva, kicsit bosszantó mérkőzés volt. Látszott már elég hamar, hogy nem lesz egy „sétagalopp”, mivel 1-2 gól volt folyton a 2 csapat között, azonban elég sokáig a mi javunkra. Aztán jött a holtpont, amit nem sikerült átugranunk. A 14 fős budai csapat vérszemet kapott ahogy mi fáradtunk, majd átvették a vezetést.  A 2. félidő 12. percéig küzdöttünk, volt egy 15:15-ös döntetlen állás, de aztán a „kiváló játékvezető” nem adta meg a 16. gólunkat, (valami olyat fújt szabálytalannak, amit még a vak is látott, hogy a spori rosszul látta… :) ebből aztán az ellenfél indulni tudott, 1 gól plusz, aztán még 1 és még 1… elúszott a mérkőzés. Mindig mondom a gyerekeknek, hogy a vereséget nem szabad a játékvezető számlájára írni, de nehéz őket meggyőzni olyanról, amit én is egyformán gondolok velük. Természetesen a fáradtság miatt mi is hibát hibára halmoztunk (eladott labdák, kihagyott ziccerek, kapusba lőtt gyenge lövések stb.), de se az első, se a második mérkőzésen nemhogy korrektnek, de teljesen rossznak véltem a játékvezetést. Amire évek alatt tanítja az edző a gyereket, hogy „Ne húzd a másikat hátulról!”, hogy „Nehogy hozzáérj a lövőkezéhez ziccerben!” stb. ezek ezen a 2 mérkőzésen megengedettek voltak. Mint utólag kiderült, mindent látott a spori, de hogy őt idézzem: „Nem akarunk ilyen kicsi korban olyan sok sárgát, 2 percet kiosztani…” Nem értek egyet. Most kell megtanulniuk, hogy mi az, amiért sárga vagy 2 perc jár. Ha kicsi, ha nem, most fektetjük le az alapokat nem felnőtt korban és különben is, a szabály az szabály. Túl vagyunk rajta, nem ezen múlt… :)

Góllövők: Hajdu Balázs (5), Hevér Levente (5), Okrutay Gergely (3), Fejérdy Samu (2).

Hogy pontosan hányadik helyen végeztünk a tabellán még nem tudjuk, várjuk, hogy az utolsó fordulók felkerüljenek a keziszovetseg.hu oldalára.  Véleményem szerint, hátrébb végeztünk jóval, mint amilyen képességű gyerekek vannak a team-ben, sajnos a kevés létszám az, ami megnehezítette és hátrébb tolta helyzetünket. Gratulálok U10-es csapatomnak, kitartóak voltak és úgy gondolom, amikor kellett, tettek a meccsekhez. Köszönjük szépen az évben az U9, U8-as korosztály segítségét is, őszintén mondhatom, sokat tettek mérkőzéseinkhez!

A következő szezonra sok-sok sikert és győzelmet kívánok Kiscsapatomnak, jó munkát és kitartást! :)